14.05.2012

Trofeo Rendez Vous - Tour de Pálava 2012

VN: Jak hodnotíte letošní ročník Trofeo Rendez Vous - Tour de Pálava ?
MCS: Tak určitě, já sem rád že tady můžu zase bejt a já tady chci pokaždý vyhrát a uděláme pro to vždycky s týmem i trenérem maximum.

VN: Jak jste se dnes dokázal vyrovnal s počasím a hlavně nepříjemným větrem ?
MCS: Tak určitě, dneska foukalo buď za náma nebo proti nám ale i kolem nás, takže bylo to určitě strašně těžký, ale podmínky sou tady pro všechny stejný a my sme tady všichni profíci, takže jak řikám.

VN: Zvolili jste pro tento závod s trenérem nějakou speciální taktiku ?
MCS: Tak určitě, trenér mi jako vždycky před startem řikal šlapej, hlavně pořad šlapej, takže sem se snažil držet týhle taktiky, každej závod začíná na startu a končí v cíli a občas je potřeba i zatnout zuby, takže jak řikám.

VN: Jak jste byl spokojen s podporou Vašeho týmu ?
MCS: Tak určitě, sou tady mladý kluci a sou to dobrý kluci a všichni se i dobře známe. Trénovali sme spolu do kopce, ale i z kopce a trochu i po rovině, takže všechno v týmu zatim klape a jak řikám.

VN: Doléčil jste už zranění, které Vás vloni vyřadilo na velkou část sezóny ?
MCS: Tak určitě, zranění a pády k cyklistice patřej a mužeš bejt vynikající cyklista, ale když se zraníš, tak seš zraněnej a pak nemůžeš jezdit a když nemůžeš jezdit, tak je to špatný pro tebe i pro tým. Takže jak řikám, sem rád že tady můžu bejt a uvidíme.

VN: Váš letošní vrchol je účast na Tour de France, s jakými cíli budete na starou dámu letos odjíždět ?
MCS: Tak určitě, pojedu se porvat minimálně o stupně vítězů, ale bude to strašně těžký, protože Evans chce letos vyhrát, Contador chce letos vyhrát, Schleck chce letos vyhrát, Armstrong ten chce vždycky všechno vyhrát, takže, a vlastně i Eddy Merckx chce ještě pořád vyhrát. Jak řikám, bude to strašně těžký, takže uvidíme, je to sport.

VN: Díky za rozhovor a mnoho sportovních úspěchů.
MCS: Tak určitě, taky díky a jak řikám.

mapa a profil etapy (bikemap.net)
možnost exportu do formátů Google Earth File (.kml) a GPS File (.gpx)

fotogalerie z etapy

Údaje z etapy:
Vzdálenost: 167 km
Čas: 6:59:19
Průměrná rychlost: 23.80 km/hod
Počasí: polojasno až oblačno