Novinky

Tour de Prague 2015 - Grand Prix Jean Pablo Vanish
Monte Cycling Syndicate | 11.05.2015
Tour de Prague 2015 - Grand Prix Jean Pablo Vanish

A je to tu zase. Každoroční cyklistický svátek, na který si snad už každý z nás vytvořil patologickou závislost. Itinerář letošního, v pořadí již 7. ročníku Tour de Prague ukojí fetiš všech příznivců obzvláště působivým způsobem. Díky nově schváleným změnám v legislativě bylo začátkem roku definitivně rozhodnuto o zrušení Vojenského újezdu Brdy. Příslušný zákon již podepsal i prezident a toto unikátní území se pomalu začíná otevírat široké veřejnosti. Zpřístupnění území Brd je považováno za jednu z největších událostí od zrušení hraničního pásma po roce 1989.
Účastnící letošní Tour de Prague se tak stanou skutečnými průkopníky, kteří se exkluzivně vydají do doposud cyklisticky neprobádaných končin Brdských hvozdů. V zóně vojenského újezdu Brdy projedeme celkem šest nově otevřených sektorů, které jsou o víkendech a svátcích již zcela legálně průchozí po zpevněných vojenských asfaltkách. Profil je již tradičně ostrý jako pila a zcela jistě nás čeká další z epických ročníků. Takže nezbývá, než začít tvrdě trénovat, neboť s dobrou fyzickou se před vojenskou policii lépe utíká :)

Letošní ročník je věnován památce dvojnásobného účastníka Tour de Prague z let 2010 a 2013 Pavla Vaniše, od jehož tragické smrti uplyne právě rok.


Trasa:
Praha Zličín - Třebonice - Jinočany - Dobříč - Tachlovice - Kuchař - Mořina - Karlštejn - Liteň - Nesvačily - Všeradice - Nové Dvory - Skřipel - Hostomice - Velká Baba - Pičín - Hluboš - Bratkovice - Sádek - Obecnice - VÚ Brdy (secteur 1 / Třemošná) - Bohutín - Láz - VÚ Brdy (secteur 2 / Plešec) - Nepomuk - VÚ Brdy (secteur 3 / Padrťské rybníky) - Trokavec - VÚ Brdy (secteur 4 / Pod Zabitým) - Skořice - VÚ Brdy (secteur 5 / Myť) - Mirošov - Dobřív - Strašice - VÚ Brdy (secteur 6 / Okrouhlík) - Kvaň - Chaloupky - Mrtník - Hvozdec - Hořovice - Lochovice - Libomyšl - Bykoš - Koněprusy - Tetín - Srbsko - Bubovice - Kozolupy - Lužce - Vysoký Újezd - Nučice - Rudná - Chrášťany - Praha ZličínMapa a profil etapy (bikemap.net)
http://www.bikemap.net/cs/route/3012547-tour-de-prague-2015-grand-prix-jean-pablo-vanish

Termín: 6. 6. 2015
Délka: 175 km

Tour de Prague 2014 - Coppa Marco Pantani
Monte Cycling Syndicate | 19.05.2014
Tour de Prague 2014 - Coppa Marco Pantani

Stálice v každoročním kalendáři akcí je opět tu a i letos se představí ve znamení inovací a pokroku. Peloton letos po několika letech příprav poprvé zamíří jihovýchodně od Prahy do doposud neprobádaných končin Posázaví.
Itinerář bude převážně kopírovat tok řeky Sázavy a trasu legendárního Posázavského pacifiku až k monumentu letošního ročníku hradu Český Šternberk. Profil je letos ostrý jako pila a na své si přijdou všichni milovníci aktivního pojetí cyklistiky a tvrdých jednodenních klasik.

Letošní ročník je věnován památce Marca Pantaniho, od jehož tragického skonu letos uplyne rovných 10 let.


Trasa:
Praha Chodov - Hrnčíře - Vestec - Libeř - Jílové u Prahy - Kamenný Přívoz - Týnec nad Sázavou - Hvozdec - Poříčí nad Sázavou - Čerčany - Vranov - Naháč - Chocerady - Pyskočely - Sázava - Talmberg (70 km) - Rataje nad Sázavou - Zalíbená - Český Šternberk - Čeřenice - Sázava - Dojetřice - Vodslivy - Vestec - Chocerady - Ondřejov - Mnichovice - Světice - Říčany - Lipany - Uhřívěnes - Pitkovice - Křeslice - Praha Háje

Mapa a profil etapy (bikemap.net)
http://www.bikemap.net/cs/route/2604314-tour-de-prague-2014-coppa-marco-pantani

Termín: 31.5. 2014
Délka: 146 km

Tour de Prague 2013 - 5th Edition Cycling Heroes Classic
Monte Cycling Syndicate | 06.06.2013
Tour de Prague 2013 - 5th Edition Cycling Heroes Classic

Letošní jubilejní 5. ročník Tour de Prag chystá pro své věrné řadu revolučních změn. Tentokráte se vydáme severním směrem do kraje Karla Hynka Máchy plného kaňonů a pískovcových skál v CHKO Kokořínsko.
Cestou projedeme kolem soutoku Vltavy a Labe, hradu Kokořín a mnoha dalších zajímavých památek a přírodních útvarů. Vrcholem celé etapy bude v její druhé polovině epický výjezd na monument české historie horu Říp (455 m), kde si v brutálním stoupání většina z nás hrábne na samé dno svých sil.

Nezbývá tedy než začít co nejdříve poctivě trénovat, s dobrou kondicí se kolo na Říp lépe tlačí :)

Trasa:
Praha Letňany - Hovorčovice - Nová Ves - Kojetice - Lobkovice - Libiš - Krauzovna - Mělník - Velký Borek - Hleďsebe - Lhota - Harasov - Kokořínský Důl - Ráj - Olešno - Blatečky - Dobřeň - Kokořín - Vysoká - Mělník - Cítov - Rovné - Monte Říp (Cima Progenitore Ceco) - Vražkov - Vodochody - Veltrusy - Klíčany - Sedlec - Pakoměřice - Hovorčovice - Praha Letňany

Mapa a profil etapy (bikemap.net)
http://www.bikemap.net/route/2019315

Termín: 8.6. 2013
Délka: 150 km

Obvod kola u silničního pláště 700x23C - mýty a fakta
Monte Cycling Syndicate | 02.08.2012
Jako ortodoxní silničář jsem měl po dlouhá léta pro obvod kola standardního rozměru 700x23C pevně zafixovanou hodnotu 2133 mm a mnoho let jsem tento údaj s naprostou důvěrou v zákony cyklistiky používal v několika cyklocomputerech.
A ejhle, jednoho dne jsem zalistoval v návodu k nového cyklocomputeru a v tabulce pro nastavení obvodu kola spatřil pro silniční plášť 700x23C pro mě doposud neznámou hodnotu 2095 mm.Totální amatéři pomyslel jsem si, ale vrtalo mi to hlavou, tak jsem zapátral na Internetu a zjistil, že nejsem zdaleka jediný, kdo tuto otázku řeší a že se na různých fórech kolem této problematiky vedou poměrně dlouhé diskuze.
Zvědavost mě tedy donutila poprvé v životě změřit obvod kola manuálně, pomocí jednoduché metody výpočtu vzdálenosti mezi dvěma body při jednom celém otočení kola po jeho obvodu. Výsledek měření u kola Mavic Cosmic Carbone SR s plášti Michelin Pro3Race s tlakem 8,2 BAR byl překvapivě 2105 mm. Podobného výsledku jsem dosáhl i u kol Campagnolo Eurus také s plášti Michelin Pro 3 Race a tlakem 8,2 BAR.
Hodnoty tedy mnohem bližší 2095 mm než 2133 mm. Měření jsem však prováděl na ideální rovině, hladkém povrchu a na kole jsem neseděl, takže je otázka jakou roli hraje faktor váhy jezdce. Každopádně rozdíl mezi 2095 mm a 2133 mm vnímám jako podstatný, na 2 metrech činí rozdíl 3 centimetry, na 2 km to je 30 metrů, na 200 km už 3 km atd. Pro někoho to jsou možná zanedbatelné rozdíly, ale za celou sezónu v objemu tisíců najetých km to můžou být rozdíly až stovky kilometrů.
Mýty tedy padly, objevila se nová fakta, ale bohužel stále neznám odpověď, jak vlastně vznikl rozměr 2133 mm, potažmo 2095 mm a hlavně jak se dopracovat k zaručeně správnému rozměru :)
Tour de France 2012
Monte Cycling Syndicate | 01.07.2012
Od soboty 30.6. sledujte Monte Cycling Syndicate v soutěži Tour de France 2012 na stránkách peloton.cz !

Soupiska Monte Cycling Syndicate TdF 2012
-----------------------------------------
Cadel Evans (A)
Bradley Wiggins (A)
Alejandro Valverde (A)
Peter Sagan (B)
Mark Cavendish (B)
Tony Martin (B)
Laurens ten Dam (C)
Maxim Iglinskiy (C)
Rui Alberto Faria da Costa (C)
Ohlédnutí za Giro d'Italia 2012
Monte Cycling Syndicate | 04.06.2012
Letošní Giro se i přes brzké odstoupení většiny sprinterů neslo pro tým Monte Cycling Syndicate v soutěži peloton.cz ve znamení úspěchu. Strhující představení Thomase De Gendta na Passo dello Stelvio a jeho celkové 3. místo na podiu v Miláně po závěrečné časovce katapultovalo tým MCS na konečné 66. místo z 595 soutěžících.

Joaquim Rodriguez (A): 78 250 bodů
Thomas De Gendt (C): 38 500 bodů
Ivan Basso (A): 28 750 bodů
Damiano Cunego (A): 24 250 bodů
Matthew Harley Goss (B): 12 750 bodů (odstoupil ze závodu ve 14. etapě)
Hubert Dupont (C): 7 750 bodů
Tyler Farrar (B): 6 250 bodů (odstoupil ze závodu v 6. etapě)
Evgeny Petrov (C): 6 250 bodů
Daniele Bennati (B): 3 250 bodů (odstoupil ze závodu v 8. etapě)
Trofeo Rendez Vous - Tour de Pálava 2012
Monte Cycling Syndicate | 10.05.2012
Trofeo Rendez Vous - Tour de Pálava 2012

V sobotu 12.5. se na jižní Moravě v oblasti Pavlovských vrchů u vodní nádrže Nové Mlýny uskuteční další ročník tradiční jarní klasiky Trofeo Rendez Vous - Tour de Pálava. Trasa doznala oproti loňskému roku pouze několika kosmetických změn. Startovat se bude tentokrát u Brněnské Olympie, odkud trasa směřuje jižně do CHKO Pálava. Cestou zpět projedeme Lednicko Valtickým areálem a přes Hustopeče zpět do Brna.

Termín: 12.5. 2012
Délka: 142 km
Převýšení: 810 m

Trasa: Brno - Olympia - Rebešovice - Opatovice - Blučina - Židlochovice - Velké Němčice - Vranovice - Pouzdřany - Strachotín - Dolní Věstonice - Horni Věstonice - Perná - Kletnice - Mikulov - Milovice - Pavlov - Kletnice - Perná - Bavory - Mikulov - Lednice - Podivín - Hustopeče - Velké Němčice - Židlochovice - Rajhrad - Rajhradice - Rebešovice - Olympia - Brno

mapa a profil etapy (bikemap.net)
http://www.bikemap.net/route/1569665
GPS navigace v praxi
Monte Cycling Syndicate | 09.05.2012
Rád bych se podělil o pár zkušeností a postřehů s použitím navigace na kolo v mobilním telefonu s GPS. Dlouho jsem váhal, zda pořídit na kolo regulérní cyklo navigaci od Garminu, ale nakonec jsem se vydal alternativní cestou chytrého telefonu s GPS.

Základní vlastnosti, které jsem od tohoto řešení očekával:
- lehký dotykový mobil s GPS a s dostatečným rozlišením na prohlížení map.
- kompaktní rozměry pro umístění mobilu v zadní kapse dresu, váha do 100 g.
- přístroj měl na kole plnit pouze funkci mapové GPS navigace, vše ostatní mi naprosto dostatečně poskytuje cyklo computer.
- na rozdíl od Garminu víceučelové zařízení, které využiju i mimo kolo jako běžný mobilní telefon.
- zařízení, jehož příprava před cestou je jednoduchá a rychlá.
- cena výrazně nižší než Garmin.

Moje představa jako dlouholetého uživatele bikemap.net byla taková, že trasy z bikemap.net si jednoduše naimportuji z PC přes wifi ve formátu gpx do navigace, trasu si poté zobrazím na mapě a budu mít možnost podle takto naimportované trasy navigovat.
Naivně jsem si myslel, že tak základní věc musí umět naprosto každá mobilní navigace, což se však záhy ukázalo jako naprostá utopie.
Během několika týdnů jsem postupně vyzkoušel několik offile mobilních navigací - Nokia Ovi Maps, Garmin Mobile XT, Sygic Mobile, Sygic Aura. Žádná z těchto navigací bohužel neumí tak základní věc jako import trasy z gpx souboru.
Po tomto nezdaru jsem vyzkoušel i několik sportovních aplikací s podporou GPS - Endomondo, Sports tracker, Runkeeper. Export na všechny možné sociální sítě famózní, ale možnosti importu tras opět žádné. Na závěr jsem vyzkoušel i online navigace Mapy.cz a Google Maps, kde jsem u Googlu snad nakonec našel i nějaké řešení, ale online navigace je pro mě na kole v terénu nepoužitelná.

V praxi se nakonec jeví nejlépe Nokia Ovi Maps. Vytvoření trasy na maps.nokia.com, uložení do oblíbených a synchronizace přes wifi do mobilu. Bohužel možnosti plánovače na maps.nokia.com jsou dost omezené a trasu lze plánovat jen stylem Start - Cíl a přidáním bodů Přes. Žádné možnosti importu tras ani zde nejsou.
Giro d'Italia 2012
Monte Cycling Syndicate | 04.05.2012
Od soboty 5.5. sledujte opět Monte Cycling Syndicate v soutěži Giro d'Italia 2012 na stránkách peloton.cz !

Soupiska Monte Cycling Syndicate 2012
-------------------------------------
Ivan Basso (A)
Damiano Cunego (A)
Joaquim Rodriguez (A)
Tyler Farrar (B)
Daniele Bennati (B)
Matthew Harley Goss (B)
Hubert Dupont (C)
Thomas De Gendt (C)
Evgeny Petrov (C)
Na kole dětem Cyklotour 2012
Monte Cycling Syndicate | 27.03.2012
Po čtyřech letech Monte Cycling Syndicate opět podpoří svojí účastí projekt Pepy Zimovčáka Na kole dětem Cyklotour 2012.
Zatím neoficiální sestava by se měla objevit na startu víkendových etap 8.-9.6. 2012. V sobotu 7. etapa Wien - Brno (137 km) a v neděli královská 8. etapa Brno - Praděd (152 km).
Po nesmazatelném zásahu do etap RI Okna Tour v roce 2008 se tak letos můžeme opět těšit na comeback Wendy Sumo Jr. a jeho shledání s dvorním domestikem Dr. Spáčilem.

Více informací na www.nakoledetem.cz
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> | (celkem 16)