13.10.2013

Giro d`Křivoklát 2013

Definitivní tečku za letošní sezonou učinila v neděli 13. října podzimní klasika padajícího listí Giro d`Křivoklát. Po červnové anabázi v CHKO Kokořínsko během jubilejní Tour de Prague jsme na závěr sezony opět zavítali do naši metropole a v neúplné sestavě se v podzimním termínu rozjeli proti proudu Berounky k hradu Křivoklát.
Z domácích borců na startu samozřejmě nemohl chybět ostřílený veterán Tour de Prague Honza Hašíšák Smetana a po delší době se na domácí půdě objevil také Robert Iban Riedl. Naopak Jan Gansdorfer i přes silné argumenty, že Eddy Merckx Giro d`Křivoklát nikdy nevyhrál, dal raději přednost romantickému víkendu v Římě. Další citelnou ztrátou bylo odstoupení Kerlese z Extrem Teamu Vystrkov, kterého den před startem zradilo zdraví.

Trasa:
Praha Zličín - Chrašťany - Chýně - Úhonice - Nemačovice - Chrustevnice - Loděnice - Bubovice - Hostim - Beroun - Strada Zdejcina - Otročiněves - Nový Jáchymov - Karlova Ves - Roztoky - Křivoklát - Písky - Zbečno - Běleč - Chýňava - Podkozí - Svárov - Červený Újezd - Břve - Sobín - Praha Zličín

mapa a profil etapy (bikemap.net)
možnost exportu do formátů Google Earth File (.kml) a GPS File (.gpx)

fotogalerie z etapy

Údaje z etapy:
Vzdálenost: 124 km
Čas: 5 hod 54 min 06 sec
Průměrná rychlost: 20.95 km / hod
Převýšení: 1429 m
Max. výška: 432 m
Průměrné stoupání: 3%
Maximální stoupání: 10%

Počasí:
Praha - Beroun : oblačno až zataženo, 6-10 °C
Beroun - Praha : jasno, 14 - 18 °C