18.05.2014

Jarní klasiky 2014

Kolem Pastvinské přehrady


Pravidlo, že zážitek musí být především silný naplnila první jarní klasika Kolem Pastvinské přehrady beze zbytku. Krycí název z nuly na sto jasně napovídá, že na kolo jsem v tento památný den usednul v tomto roce poprvé, čímž bylo na úvod řečeno vše podstatné. Kopcovitý profil etapy v Orlických horách zanechal tentokrát na těle i duchu hluboké rány. Alespoň počasí se předposlední dubnovou neděli vydařilo nadprůměrně a během etapy jsme si užívali slunce i příjemných jarních teplot kolem 20 stupňů.

Trasa:
Ústí nad Orlicí - Libchavy - Hejnice - Žamberk - Kunvald - Bartošovice - Zemská Brána - Čihák - Petrovice - Mladkov - Vlčkovice - Pastviny - Nekoř - Jablonné n.O. - Bystřeček - H. Čermná - D. Čermná - Dolní Dobrouč - Ústí nad Orlicí

mapa a profil etapy (bikemap.net)
možnost exportu do formátů Google Earth File (.kml) a GPS File (.gpx)

Údaje z etapy:
Vzdálenost: 100 km
Čas: 4:43:43
Průměrná rychlost: 21.42 km/hod
Převýšení: 1403 m
Maximální výška: 743 m
Průměrné stoupání: 4 %
Maximální stoupání: 11%
Počasí: polojasno

Účast:
Daniel Ehrenberger, Vojtěch Šmíd, Ivo Sklenář, Jiří Pelikán

Drozdovská pila


Týden po masakru Kolem Pastvinské přehrady přišla na řadu další tradiční klasika Drozdovská pila. Fyzický fond sice nebyl ještě optimální, ale tělo už alespoň částečně chápalo, co se po něm vyžaduje. Počasí ani poslední dubnovou neděli nezklamalo a kromě slunce jsme si užívali i příjemných odpoledních teplot přes 20 stupňů.

Trasa:
Ústí nad Orlicí - Černovír - Letohrad - Verměřovice - Dolní Čermná - Horní Čermná - Nepomuky - Vyprachtice - Štíty - Drozdovská Pila - Tatenice - Žichlínek - Luková - Damníkov - Třebovice - Semanín - Česká Třebová - Dlouhá Třebová - Ústí nad Orlicí

mapa a profil etapy (bikemap.net)
možnost exportu do formátů Google Earth File (.kml) a GPS File (.gpx)

Údaje z etapy:
Vzdálenost: 105 km
Čas: 4:13:18
Průměrná rychlost: 24.85 km/hod
Převýšení: 988 m
Maximální výška: 616 m
Průměrné stoupání: 3 %
Maximální stoupání: 8%
Počasí: polojasno až oblačno

Účast:
Daniel Ehrenberger, Vojtěch Šmíd, Ivo Sklenář, Pavel Ešpandr

K rozhledně Andrlův Chlum


Závěrečné akci v seriálu jarních klasik letos bohužel počasí nepřálo. Celá neděle 18. 5. propršela a plánovaná účast tak byla z důvodu nepřízně počasí zrušena. Nicméně jak dokládá bonusové video Kerlese (Extrem Team Vystrkov) a Janu Drobnou (TJ Sokol Knapovec) neodradilo k nedělní vyjížďce ani deštivé a chladné počasí :)